جاسک خبر
جمله احمدی نژاد به فارسی چنین بود: «غرب دست از بچه بازی بردارد و با دم شیر بازی نکند.» لوماتن چنین نقل کرد: «احمدی نژاد گفت که غرب دست از لجاجت و تجاوز به کودکان بردارد و با شیرها بازی نکند.»

روز گذشته احمدی‌نژاد در بخشی از سخنرانی خود در مورد ارتباطات و ماهواره اظهار داشت: «ما باید چهار ماهواره از خودمان به هوا پرتاب کنیم تا هر "ننه قمری" کلید آنرا پایین نیاورد.»

راستی امروز باید رسانه‌های خارجی چه ترجمه‌ای ارائه می‌دادند؟ ظریفی می‌گفت رسانه‌ها نوشته‌اند: «احمدی‌نژاد در سخنان خود گفت باید ماهواره مادر (ابرماهواره) یا mother satellite بسازیم و چهار ماهواره خود را روی آن نصب کنیم.» جالب‌تر این جاست که برخی به بحث بنشینند که ماهواره مادر مانند دیتابیس پرتاب شده و ماهواره‌های دیگر را در مدار خود تنظیم می‌کند؟

البته این موارد مسبوق به سابقه است و گویا برخی سیاستمداران بی‌میل نیستند مترجمان غربی را اذیت کنند.

در ادامه مواردی از این دست ارائه می‌شود:

جمله احمدی نژاد به فارسی چنین بود: «غرب دست از بچه بازی بردارد و با دم شیر بازی نکند.»

لوماتن چنین نقل کرد: «احمدی نژاد گفت که غرب دست از لجاجت و تجاوز به کودکان بردارد و با شیرها بازی نکند.»

نشریه اسپانیایی ال پائیس نیز نوشت: « رئیس جمهور ایران غرب را متهم به کودک آزاری کرد و گفت که شورای امنیت نباید با شیرها بازی کند.»

نشریه لا کرودونیای ایتالیا نیز نوشت: « احمدی نژاد به غربی ها هشدار داد که نباید با لجبازی به کودکان تجاوز کنند و شیرها را بکشند.»

جمله علی لاریجانی: «با نشان دادن "لولو" ی شورای امنیت، مردم ایران رو به قبله نمی‌شوند.»

ترجمه نیوزویک: «علی لاریجانی گفته است که اگر شورای امنیت مثل موجوداتی که بچه ها را می ترسانند ظاهر شود، مردم ایران به سوی قبله مسلمانان جهان دراز نمی کشند.»

ترجمه نشریه اسپانیایی ال پائیس: «علی لاریجانی گفت که اگر شورای امنیت چیز ترسناکی را هم به ایرانیان نشان دهد، باز هم مردم ایران به سوی عربستان سعودی نمی خوابند.»

ترجمه نشریه فرانسوی اومانیته: «علی لاریجانی گفت که دراز کشیدن ایرانیان به سوی مرکز اعتقادات مسلمانان بستگی به این دارد که آنها از موجودات افسانه ای بترسند، این یک داستان ایرانی است.»
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

سه شنبه 15 اسفند 1391 :: نویسنده : شهروند جاسکی

اخیرا" در آموزش و پرورش جاسک پست ها و سمت های عجیبی به چشم میخوره! مثل : مسئول نمایندگی شرکت سیمین خودرو پاسارگاد!!

آقای خالد سلیمانی پرسنل رسمی آموزش و پرورش جاسک را همیشه در محل نمایندگی شرکت لیزینگش می بینیم و احتمالا" ابلاغ او همین است چون هیچ وقت سر کار دیگه ای رویت نشده اگه ابلاغش تو مدرسه ست کدوم مدرسه؟! و پستش چیه ؟ و اگه ابلاغی هم در مدرسه داره احتمالا" یا شبا میره یا دورکاری میکنه!!

ولی ظاهر قضیه، اینطور نشون میده که ابلاغش مدیریت نمایندگی شرکت لیزینگ سیمین خودرو پاسارگاده و حقوقش رو هم آموزش و پرورش میده!!

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

سال گذشته بود که معاون اقتصادی معاون اول رئیس جمهور، علی آقامحمدی گفت که بر اساس برآوردها متوسط درآمد سال ۸۹ بالای یک میلیون و ۱۰۰ هزار تومان تعیین شده است! آماری که این بار نه تنها واکنش کارشناسان بلکه حتی واکنش مردم را به دنبال داشت؛ چرا که متوسط حقوق کارمندان ایرانی اغلب نه تنها از این میزان بلکه از ۱میلیون تومان نیز کمتر است.

نکته ای که در محاسبه درآمد متوسط سالیانه ایرانیان کمتر به آن اشاره شده است، محاسبه این درآمد بر اساس متوسط قدرت خرید هر ایرانی است. در این میان شاید بررسی حقوق و دستمزد در بقیه کشورها جالب توجه باشد چرا که در سیستم آماری این کشورها، علاوه بر محاسبه درآمد سالیانه، میزان درآمد بر اساس قدرت خرید مردم کشور نیز ارائه می شود.

آمار سازمان همکاری و توسعه اقتصادی از حقوق سالیانه فرنگی ها
در استرالیا، طبق آمار سازمان همکاری ها و توسعه اقتصادی در سال ۲۰۱۱، حقوق سالیانه مردم برابر ۷۴هزار دلار (سالی ۱۸۵میلیون تومان) بوده است. این میزان برای مردم یونان ۲۸ هزار دلار (۷۰ میلیون با احتساب دلار ۲۵۰۰تومانی) و مردم ایتالیا ۳۸هزار دلار (۹۵میلیون تومان) بوده است.

طبق این آمار، فرانسوی ها در سال ۲۰۱۱، ۴۷هزار دلار (۱۱۷میلیون و ۵۰۰هزار تومان) حقوق گرفته اند که این میزان برای اسپانیایی ها ۳۷هزار دلار (۹۲میلیون و ۵۰۰هزار تومان) و برای سوئیسی ها ۹۳ هزار دلار (۲۳۲ میلیون و ۵۰۰هزار تومان) بوده است.

در کشورهای پیشرفته تر اگر بخواهیم بررسی کنیم، آمریکایی ها ۵۴هزار دلار (۱۳۵میلیون تومان) ، انگلیسی ها ۵۰هزار دلار (۱۲۵میلیون تومان) و ژاپنی ها با احتساب قدرت خرید، ۳۵هزار دلار (۸۷میلیون تومان) حقوق گرفته اند.

جدول زیر حقوق سالیانه مردم اروپا را با در نظر داشتن قدرت خرید آنها نشان می دهد:حقوق سالانه خارجی ها از زبان سازمان بین المللی کار
همچنین طبق آمار سازمان بین المللی کار، هر شهروند ترکیه ماهیانه ۱۷۳۱ دلار (حدود ۴میلیون و ۳۰۰هزار تومان) حقوق می گیرد که این میزان برای مردم چین، ۱۵۴۵ دلار (۳میلیون و ۸۶۰ تومان) در ماه است. طبق آمار سازمان بین المللی کار، متوسط حقوق ماهیانه معادل ۱۴۸۱ دلار (۳میلیون و ۷۰۰هزار تومان) است که در بین ۷۲ کشور جهان (که نامی از ایران در میان آنها دیده نمی شود) لوکزامبورگ، نروژ، اتریش، آمریکا و بریتانیا، بیشترین حقوق ماهیانه را به کارمندان خود می دهند.

مطابق آمار این سازمان حقوق ماهیانه در لوکزامبورگ، ۴هزار دلار (۱۱میلیون تومان) ، در نروژ ۳۶۷۸ دلار (۹میلیون و ۱۹۵ هزار تومان) و در اتریش ۳۴۳۷ دلار (۸میلیون و ۵۹۰هزار تومان حدودا)است.

همچنین تاجیکستان با پرداخت حقوق ماهیانه تنها ۲۲۷ دلار (حدود ۵۶۷ هزار تومان) در قعر این رده بندی قرار گرفته است. از دیگر کشورهای قعر جدولی می توان به پاکستان، هند، سوریه و فیلیپین اشاره کرد.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

ماجرای پرداخت پول در شب انتخابات ابتدا چندان جدی نبود، اما به تدریج پرداخت دویست هزارتومان مثلی در شب انتخابات ریاست جمهوری سال 92 با موضع گیری های رسانه های طرفدار دولت جدی شد. پس مراقب باشید. دو هشدار جدید هم از سوی حامیان سابق به رئیس جمهور داده شده است.

در حالی که در گزارش روز گذشته فضای سیاسی کشور دولت و دولتیان سهم کمی را داشتند، اما به نظر می رسد در گزارش روز سیزدهم سی و پنج سالگی انقلاب، دولتیان نقش محوری دارند. به ویژه اینکه باز هم صحبت از پول آن هم در شب انتخابات است. 

ماجرا از آنجا شروع شد که فلاحیان که اسب خود را برای حضور در انتخابات ریاست جمهوری زین کرده است در مصاحبه ای اعلام کرد که محمود احمدی نژاد در شب انتخابات می تواند با دادن دویست هزار تومان پول به مردم اوضاع را به نفع کاندیدای دولت تغییر دهد.

تا اینجای ماجرا، این سخن فقط موضع یک کاندیدای احتمالی انتخابات ریاست جمهوری بود، اما زمانی که روزنامه ایران، ارگان دولت به صورت ضمنی این مساله را تایید کرد، ماجرای پول در شب انتخابات 92 جدی تر از همیشه رخ نمود. 

روزنامه ایران در ستون دیگه چه خبر نوشت سخنان فلاحیان به نوعی انگیزه‌بخشی از مخالفان اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها را افشا کرده است، به نظر می‌رسد بخش وسیعی از سیاه‌نمایی درباره اجرای فاز دوم هدفمندی از وحشت ایجاد محبوبیت برای کاندیدای احتمالی مورد حمایت دولت و رأی آوردن اوست .

روزنامه ایران در واقع تلویحا این نکته را تایید می کند که اصرار دولت برای اجرای هدفمندی دور دوم علیرغم سخت شدن وضعیت زندگی مردم، ایجاد محبوبیت برای دولت و یا کاندیدای بعدی دولت با اعطای پول بیشتر بوده است! 

اگر دولت چنین تلقی داشته باشد، یعنی اعطای پول بیشتر به مردم را سبب محبوبیت محمود احمدی نژاد و یا کاندیدای مورد حمایت او بداند، چه تضمینی هست که این پول از منابع نامشخص و در قالب برنامه های آنی در شب انتخابات پرداخت نشود؟ نقش پول در انتخابات یکی از عواملی است که زمینه ساز تخلفات بعدی انتخاباتی است. باید بدون حب و بغض مراقب پول های شب انتخابات بود.

اما قبل از اینکه از بحث دولت خارج شویم ، سخن دکتر مرندی درباره انتخابات سازمان نظام پزشکی نیز جالب است که گفته اگر آقای احمدی نژاد حکم رئیس کل جدید سازمان نظام پزشکی را تایید نکند صبر می کنیم تا رئیس جمهور بعدی بیاید! وی همچنین گفته است که نباید چنین اتفاقی بیفتد که رئیس جمهور نخواهد حکم رئیس سازمان نظام پزشکی بعد را امضا کند، گفت: اگر چنین شود صبر می کنیم تا رئیس جمهور بعدی بیاید و حکم رئیس جدید نظام پزشکی را امضا کند!

این جمله دکتر مرندی،به بهترین وجهی تن ندادن به قانون در کشور را نشان می دهد. همواره گفته اند قانون بد بهتر است از بی قانونی . چرا باید نهادی که مدعی است انتخابات و احراز صلاحیت های کاندیداهای آن را بر اساس قانون مصوب انجام داده است، باید اینگونه نگران فرد منتخب باشند و بنشیند دعا کنند که زودتر دوره رئیس جمهور فعلی به پایان برسد تا بتوانند امضای حکم فرد منتخب را بر اساس قانون از رئیس جمهور بگیرند. امروز روزی است که باید کاندیداهای ریاست جمهوری سال آینده را به چالش کشاند که نسبت آنان با قانون چیست؟ آیا دوره تن ندادن به قانون به پایان خواهد رسید؟

دو هشدار جدید به محمود احمدی نژاد توسط حامیان سابق
اما هنوز بحث ها درباره بی تقوایی احتمالی مسئولین و کشاندن آن بین مردم ، ادامه دارد. حجت الاسلام پناهیان که ازحامیان رئیس جمهور است ، گفته است که اگر کسی که مسولیت دارد هم تقوا را رعایت نکند، باز هم باید از او حمایت کرد ، چرا که او در نهایت توسط خدا رسوا می شود. امام بارها بنی صدر را حمایت کرد اما آیا او توانست از این حمایت ها سوء استفاده کند؟

وی همچنین مقایسه ای با جریانات زمان حضرت امام می نماید و می گوید : هیچ سیاستمداری اینطور[مانند بنی صدر] از طرف امام حمایت نشد و هیچ سیاستمداری هم مثل بنی صدر با لباس زنانه از ایران فرار نکرد. پس این یعنی نمی توان از حمایت ها سوء استفاده کرد.

البته این آقای پناهیان نبود که به صورت ظریف به رئیس جمهور هشدار داد، بلکه حسین فدایی دبیر کل جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی که پیشتر رئیس جمهور هم عضو شورای مرکزی همین تشکل بود، هم در مصاحبه با یکی از خبرگزاری ها گفت که مرحله اول نصیحت است و در صورت تداوم رفتار،مراتب بعدی امر به معروف و نهی از منکر انجام خواهد شد.

فدایی البته به این اکتفا نکرده است و هدف نزدیکان دولت موسوم به جریان انحرافی را برای انتخابات آینده را به شرح زیر مشخص کرد : 
 
1- انحراف هدفش ابقای در قدرت است.
2- تحلیل داده که باید راهبرد دوقطبی کردن و دیو و دلبر کردن جامعه را در پیش بگیرد . 
3- در حوزه بین‌الملل قهرمان صحنه شوند.
4- در حوزه اقتصادی معتقدند باید بتوانیم با ارائه خدمات، مشکلات اقتصادی مردم را با چند برابر کردن یارانه‌ها حل کرده و اقبال مردم را نسبت به خودمان بدست آوریم . 

5- در حوزه سیاسی با طرح اینکه یک گروه فاسد اشرافی سرمایه‌دار پشت صحنه حکومت در اداره کشور تاثیر می‌گذارند، بتوانند سناریوی خود را پیش ببرند و همه کسانی که آنها را نمی‌پسندند، جزو طایفه اشرافیت و سرمایه‌دارها قرار دهند و برای اینکه این کار موفق باشد باید بتوانند مردم و جامعه را در حمایت از خودشان و در برخورد با این جریان اشرافی به خیابان بکشند و نهضت پابرهنگان و محرومین و مستضعفین را سامان دهند.

پنج هدفی را که فدایی از فعالیت انتخاباتی نزدیکان دولت که به جریان انحرافی مشهور هستند، به تحقیق توسط این گروه در رسانه هایشان تکرار شده است. به ویژه استراتژی دو قطبی کردن جامعه ، رسما به عنوان استراتژی طرفداران دولت تبلیغ می شود. طبیعتا برای دو قطبی کردن، یک گروه رقیب سرمایه دار را خواهند ساخت و ادامه ماجرای سال 84و 85.

اولین حمله جدی به محمد رضا عارف

اما اصلاح طلبان در فضای سیاسی روزهای اخیر نخستین حملات را تجربه کردند. شاید معاون اول ساکت دولت خاتمی تصور می کرد که می تواند انتخابات را همچون دوره معاونت اولی از سر بگذارند، اما دو سه موضع گیری انتخاباتی باعث شد که محمد رضا عارف در همین ابتدا تلخی های رقابت انتخاباتی را بچشد و آگاه شود که ورود در بازی های بزرگ آمادگی بالایی می طلبد.

در روزهای اخیر یکی از رسانه های اصولگرا از زاویه نگاه اصولگرایی انتقاداتی را به عارف وارد کرد که شاید بتوان گفت اولین ضربه های انتخاباتی به وی وارد شده است. این رسانه اصولگرا درباره عارف نوشته است :

«عارف» قبل تر هم بوسیله عدم مرزبندی با «فتنه 88» نشان داده بود که در صورت اجماع اصلاحات روی نامش، حاضر نیست مطالبات تندرو ها را نادیده بگیرد. «عارف» درباره تمایلات مردم حول اعلام برائت خویش از فتنه یک بحث فرعی و غیر واقعی را مطرح می کند: «اگر قرار به توبه اصلاح طلبان از جریان فتنه برای حضور در انتخابات ریاست جمهوری آینده باشد، طبعاً اصولگرایان هم باید برای حضور در انتخابات از جریان انحراف اعلام برائت و توبه کنند!». 

نباید از یاد ببریم که «عارف» همان کسی است که هنگام مدیریتش در «دانشگاه تهران» با وجود اعتراضات گسترده مردم هرگز حاضر نشد کلاس های «عبدالکریم سروش» را لغو نماید.

شاید برای کسی چون عارف که بیشتر یک تکنوکرات یا یک متخصص بوده است، چنین حملاتی جدید و غیر قابل تحمل باشد، اما عرصه انتخابات در ایران ، معجون عجیبی است که کسی که وارد آن شود باید انتظار هر حرکتی را له یا علیه خود داشته باشد. محمد رضا عارف هم یقینا با علم به این مطلب وارد کارزار شده است.

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

سه شنبه 1 اسفند 1391 :: نویسنده : شهروند جاسکی
آموزش و پرورش جاسک در جشنواره شهید رجایی رتبه اول شهرستان را کسب کرد!

فرمانداری جاسک در جشنواره شهید رجایی رتبه اول استان را کسب کرد!!

مجمع امور صنفی جاسک رتبه اول کشور را کسب کرد!!!

اینا رتبه اولن حال و وضعشون اینه!!!! ، خدا به داد اونایی برسه که رتبه آخرن!!!!!

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :درباره وبلاگ


این وبلاگ برای اطلاع رسانی شهرستان جاسک ساخته شده و وابسته به هیچ حزب و گروهی نمی باشد. امیدوارم با نظرات سازنده خود ما را یاری فرمائید.

مدیر وبلاگ : شهروند جاسکی
مطالب اخیر
نویسندگان
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic