جاسک خبر
با گذشته بیش از یک هفته از زمین لرزه 6.2 ریشتری در بخش گوهران شهرستان بشاگرد در کنار خدمات و امدادرسانی هایی که توسط مسئولان امر صورت گرفته اما همچنان زلزله‌زدگان بشاگرد از برخی کمبودها رنج می‌برند.

به گزارش خبرنگار مهر در بندرعباس، هفته گذشته فعالیت یکی از گسل‌ها در استان هرمزگان به بیش از 1400 واحد مسکونی آسیب‌های جدی وارد و خانواده‌های روستایی بخش گوهران شهرستان بشاگرد را آواره کرد. زمین لرزه‌ای که همچنان پس لرزه‌های آن آرامش و خواب را بر چشمان مردم حرام کرده است.

در اولین ساعات وقوع زمین‌لرزه استاندار هرمزگان به همراه مدیران متولی برای بازدید از بررسی خسارت‌های وارده و وضعیت آسیب‌دیدگان به روستاهای خسارت دیده رفت و با برگزاری جلسات مدیریت بحران سعی در مدیریت مناطق حادثه دیده و ارائه خدمات مناسب داشت.

وقوع پس لرزه‌های بزرگ‌تر از 4 حتی با بزرگی 5.7 بسیاری از روستائیان را مجبور به زندگی اجباری در چادرهای هلال احمر کرد. تا جائیکه سایر روستاها هم که خسارتی در زلزله ندیده‌اند ترجیح می‌دهند در چادرهای امدادی شب را به صبح برسانند.

غبار محرومیت سال‌های سال بود که بر چهره شهرستان بشاگرد خودنمایی می‌کرد حتی به گفته برخی از مسئولان زندگی کپرنشینی جان مردم را نجات داد. در حالی که اگر این جمعیت در خانه‌های خشت و گلی و بلوکی زندگی می‌کردند باید شاهد آمار وحشتناکی از تلفات جانی این حادثه می‌بودیم.

علیرغم تلاش مدیران اجرایی استان برای ارائه خدمات اما همچنان بسیاری از مردم نسبت به کمک رسانی‌ها ناراضی هستند.

وضعیت مناسب برق و آب

شرکتهای توزیع برق و آب و فاضلاب شهری و روستایی استان از ابتدای وقوع حادثه وارد عمل شده و مشکل قطعی آب و برق مناطق زلزله‌زده را پس از 16 ساعت حل کردند.

نانوایی‌های سیار هم پس از 48 ساعت در محل کمپ‌های استقرار موقت زلزله زدگان مستقر شد تا خدمات ظاهری بهتر به خود بگیرد. حضور اکیپ‌های امداد و نجات استان‌های کرمان و سیستان و بلوچستان در کنار امدادگران هرمزگانی در تسریع خدمات به آسیب‌دیدگان قابل توجه بود. ارسال اقلام زندگی و کمک‌های مردمی از شهرستان‌های استان همچون جاسک، سیریک، بندرعباس، میناب و رودان قابل تقدیر بود.

از حرف تا واقعیت: حمام و سرویس بهداشتی همچنان نایاب است

خانواده‌های زلزله‌زده‌ای که در اردوگاه‌های موقت مستقر شده‌اند از نبود سرویس‌های بهداشتی و حمام ناراضی هستند. رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان از استقرار 68 سرویس بهداشتی و مدیرکل فنی و حرفه‌ای هرمزگان از استقرار 100 سرویس بهداشتی خبر داده بودند در حالی که خبرنگار مهر در یکی از این کمپ‌ها حضور دارد از مشاهده این سرویس‌ها اظهار بی اطلاعی می‌کند. همچنین نبود حمام مردم را با مشکل مواجه کرده و خانواده‌ها جرات استفاده از حمام منازلی که هنوز سالم است را ندارند.

تلفن‌های همراه در بخش گوهران پس از 24 ساعت به حالت عادی بازگشت. اختلال در تلفن‌های ثابت روستاهای حادثه دیده همچنان باقی است و زمانیکه سعی در برقراری ارتباط با آن سوی خط را دارید باید صداهای ناهنجار و اضافی در خط را هم تحمل کنید. قطعی اینترنت از زمان وقوع زمین لرزه در بشاگرد هم مشکلاتی را برای ادارات و افرادی که نیازمند استفاده از اینترنت هستند بوجود آورده است.

تا کنون بیش از سه جلسه ستاد بحران در شهرستان بشاگرد برای ارائه خدمات بهتر با حضور استاندار برگزار شده ولی همچنان شاهد نبود حمام در اردوگاه های اقامتی زلزله‌زدگان هستیم. همچنین در برخی از اردوگاه ها سرویس بهداشتی وجود ندارد.

اقلام مورد نیاز از جمله پتو، انواع کنسرو، آب معدنی، پشه‌بند هم بین مردم روزانه توسط هلال احمر و سازمان صنعت، معدن و تجارت استان توزیع می‌شود.

مشاهده یک مورد هپاتیت در بشاگرد

ابوالفضل چابک پسر هشت ساله بشاگردی به دلیل استفاده از آب آلوده به تشخیص پزشک معالج به هپاتیت نوع A مبتلا شده و در بیمارستان حضت ابوالفضل میناب بستری است.

انتشار خبر سفر رئیس جمهور به استان بارقه امیدی در دل داغداران حادثه زلزله گوهران بشاگرد برای دیدار با رئیس جمهور و بیان مشکلات ایجاد کرد اما دریغ از اینکه مشغله کاری موجب شد تا عملیات اجرایی پروژه انتقال آب از سد جگین به بشاگرد از طریق تلفن ماهواره‌ای آغاز شود. بسیاری از مردم توقع داشتند که محمود احمدی‌نژاد در سفری هر چند کوتاه تسکین دهنده بی‌خانمانان زلزله شود.

در نظام جمهوری اسلامی وظیفه اصلی مسئولان ارشد نظام خدمت برای رفاه و رضایت ملت است. محمود احمدی‌نژاد با شعار "خدمت بی‌منت" به عنوان یکی از چهار شعار محوری در دو دوره ریاست جمهوری سعی در ایجاد رفاه و ارائه خدمات بی‌منت داشت. اما این روزها اخباری در  تعریف و تبمجید از استاندار هرمزگان در سایت استانداری منتشر می شود؛ در حالی است که مسئولان هرکدام  در حادثه زلزله بشاگرد تنها به وظیفه محوله از سوی دولت عمل کرده اند.

طی این مدت اخباری مبنی بر تشکر و قدردانی مسئولان از استاندار در سایت استانداری منتشر شده است.

انتشار اخبار تعریفی و تقدیری مسئولان از استاندار در خصوص زلزله بشاگرد در سایت استانداری معنای تازه‌ای از خدمت بی‌منت را در دولت نهم و دهم نشان می‌دهد. انتشار اخباری نقل قول از "حسن قدمی معاون وزیر و رئیس ستاد مدیریت بحران کشور: حضور به موقع و طولانی مدت استاندار هرمزگان در مناطق زلزله زده بشاگرد به خوبی بحران را مدیریت کرد"، "محمدرضا رضایی نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه استاندار هرمزگان در مدیریت بحران بشاگرد بسیار باتجربه عمل کرد، گفت: مقاوم سازی منازل مسکونی باید به یک فرهنگ تبدیل شود" و "قدر دانی مردم بشاگرد از حضور استاندار محترم از طریق سامانه سامد" بیشتر تلقی منت بر سر زلزله زدگان را به همراه دارد تا خدمت بی‌منت!

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

صید تن ماهیان در آبهای ساحلی شهرستان جاسک آغاز شد.
معاون صید شیلات جاسک پیش بینی کرد امسال 5 هزار تن ماهی تن صید شود که 20 درصد بیشتر از مدت مشابه پارسال است.
حیدری نژاد افزود: مدیریت ذخایر ، حذف وسایل صیادی غیرمجاز وویرانگر ،تجهیز ناوگان صیادی ، توسعه زیرساختها وآموزش صیادان از مهمترین عوامل افزایش صید تن ماهیان است .
2هزار و 500 صیاد با 639 فروند لنج و قایق به صید ماهی تن در آبهای ساحلی شهرستان جاسک مشغول هستند .
ماهیان تن هوور، گیدر و زرده است.
شهرستان جاسک بعد از چابهار در استان سیستان و بلوچستان ، رتبه دوم صید تن ماهیان را در کشور دارد.
معاون صید شیلات جاسک گفت: بیش از 90 درصد ماهی تن صید شده به کارخانه های تولید کنسرو هرمزگان و استانهای سیستان وبلوچستان، فارس، اصفهان، کرمان و خوزستان فرستاده می شود.
حیدری نژاد افزود : ده درصد باقی مانده وارد بازار ماهی فروشی هرمزگان می شود.
هرمزگان هزار و 430 کیلومترمربع ساحل و 22 بندر صیادی دارد.
کار صید تن ماهیان در شهرستان جاسک تا شهریور ادامه دارد.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

زمین لرزه تهران با وجود فعال شدن گسل‌های اطراف شهر می‌تواند یازده منطقه مرکزی پایتخت را به تلی از خاک تبدیل کند که در این باره و پیش از وقوع فاجعه باید فکری به حال آن کرد.
گسل‌های تهران فعال شده است/ وقوع زلزله در پایتخت چند نفر را به کام مرگ می‌کشد؟

به گزارش خبرنگار اجتماعی پارس، این روزها مردم در ایران بیشتر از آنکه از تجاوز دشمنان هراس داشته باشند، زلزله شهرهای مختلف را غافلگیر می‌کند.

در شرایطی که شهردار تهران سودای به پاستور رفتن و اتمام پروژه‌های نیمه تمام تهران را در سر دارد، وقوع فاجعه‌ای بزرگ به نام «زلزله» هر لحظه پایتخت را تهدید می‌کند و به نوعی هیچ فکری برای مقابله با آن نشده است.

این روند هم دنباله دار و پیوسته است. زلزله‌هایی که بیشترین خسارات را در کشور به باور آوردند در مردادماه سال گذشته از آذربایجان شرقی آغاز شد. هنوز در آذربایجان شرقی دستگاه‌های مختلف دولتی و خصوصی مشغول بازسازی خانه‌های مردمی هستند که در اثر زلزله هریس، ورزقان و اهر آسیب دیده‌اند.

اما اوایل سال جاری نیز زمین لرزه‌ای استان بوشهر را لرزاند و خساراتی را به بار آورد. ضمن اینکه آنقدر پس لرزه نیز در مناطق مختلف بوشهر به وقوع پیوست تا خانه‌های بیشتری را ویران کند.

هنوز درگیر زلزله استان بوشهر بودیم که ناگهان زمین لرزه ای قدرتمند که در 50 سال اخیر قدرت آن بی سابقه بود، سیستان و بلوچستان را تکان داد. خوشبختانه عمق این زمین لرزه زیاد بود و خسارات آن به مراتب از دیگر شهرهای زلزله خیز کمتر بود.

چند روز بیشتر از زلزله سیستان و بلوچستان نگذشته بود که اینبار زمین لرزه استان هرمزگان را تکان داد و شهرستان جاسک و مناطق بشاگرد و گوهران را با آسیب‌های جدی رو به رو کرد.

به طور میانگین می‌توان گفت، در 9 ماه گذشته زمین لرزه چهار استان کشور را با خسارات بسیار و تلفات نه چندان کمی رو به رو کرده است.

حال که زلزله در همین نزدیکی پایتخت قرار دارد و شاید در نوبت قرار گرفته تا بدون دعوت تهران عظیم را غافلگیر کند، نباید مسوولان محترم پیش از وقوع فاجعه‌ای بزرگ فکری برای آن کنند؟

بیش از 12 میلیون نفر در استان تهران زندگی می‌کنند که نیمی از آنها در طول روز به مرکز شهر تهران برای انجام کار و امور روزانه مراجعه می‌کنند. ناگفته نماند که حدود یک میلیون دانش‌آموز هم روزها در مدارس تهران حضور دارند.

اینکه بافت مسکونی و اداری شهر تهران هم فرسودگی بسیاری دارد و عمر آن نیز به بیش از یک قرن هم حتی می‌رسد، باید دید که کدام مناطق دارای فرسودگی بیشتر و مقاومت کمتری در برابر زلزله هستند تا زودتر از آنکه زمین لرزه از راه برسد، برای آن فکری کرد.

اما با وقوع زلزله کدام مناطق بیشتر آسیب می‌بینند و گسل‌های زلزله در کجا قرار دارد؟ علیرضا جعفری مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران در گفت وگو با ایلنا می گوید: مناطق جنوب تهران در برابر زلزله آسیب پذیرند و ‌مناطق 17، 10، 12، 11، 16، 15، 18، و بخشی از مناطق 13، 7، 14، 8 به دلیل وجود بافته‌های ناپایدار در برابر زلزله آسیب پذیرند.
وی تاکید می کند: ‌مناطق 12، 10، 9، 11 که مناطق تهران قدیم هستند به دلیل شبکه معابر نفوذ ناپدیرند نیازمند توجه ویژه هستند چراکه درزمان زلزله خطرناک هستند.

حال حضور دانش‌آموزان در مدارس فرسوده تهران را در نظر بگیرید که هنگام وقوع زمین لرزه در کلاس های درس حضور داشته باشند و اتفاقات ناگوار پس از آن...

به نظر می رسد خانه هایی که خارج از شهر تهران قرار دارند مقاومت بیشتری در برابر زلزله خواهند داشت اما خانه‌های مسکونی، اداری و تجاری مرکز شهر تهران که دارای فرسودگی بیشتری هستند، مطمئنا خسارات جبران ناپذیری را تجربه خواهند کرد.

آیا زلزله در پایتخت اتفاق خواهد افتاد؟

چندی پیش محمدرضا آریا منش معاون پژوهشکده زلزله شناسی درباره وقوع زمین لرزه در تهران گفت: در صورت وقوع زلزله در شهر تهران، بیش از 5 میلیون نفر جان خود را از دست خواهند داد.
آریا منش با بیان اینکه اطلاعات لرزه نگاری نشان می‌دهد که تهران در شرایط بحرانی به سر می‌برد گفت:‌ موضوع زلزله درتهران یک امر واقعی است نه سیاسی.

وی می گوید: گسل‌های مناطق شمالی و جنوبی تهران از جمله گسل داراباد، نیاوران، نارمک، تجریش، قصرفیروزه در شرایط فعال قرار دارند. در صورتی که مقاومت گسل ها پایان پذیرد زلزله به وقوع می‌پیوندند.

به گفته معاون پژوهشکده زلزله شناسی: اغلب بیمارستان‌ها و سازمان‌های دولتی،‌ مراکز آموزشی و مدارس تهران نیز در مناطق پرخطر قرار دارند.

با این اوصاف که گسل‌های اطراف تهران فعال شده و با عدم مقاومت آنها زلزله در تهران به وقوع خواهد پیوست، باید فکری به حال این پدیده در پایتختی که شبیه یک خوابگاه پیر برای مردم شده است، کرد.

به راستی در صورت وقوع زمین لرزه در تهران چند نفر جان خود را از دست خواهند داد؟ آیا به گفته معاون پژوهشکده زلزله شناسی، بیش از 5 میلیون نفر در این زلزله جان خواهند باخت؟

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

بندرعباس - خبرگزاری مهر: استاد دانشگاه هرمزگان آخرین وضعیت گلسهای فعال بندرعباس را تشریح کرد.


دکتر عباس غلام زاده در گفتگو با خبرنگار مهر در تشریح وضعیت گسل های استان هرمزگان با بیان اینکه گسل استان هرمزگان در منتهی الیه شرق زاگرس واقع شده، بیان داشت: گلسهای اصلی زاگرس شامل گسل معکوس اصلی زاگرس، گسل زاگرس مرتفع (از سمت حاجی آباد تا خورگو)، گسل جبهه کوهستان (گسل تشکیل دهنده کوه گنو) و گسل پیش گودال زاگرس (جداکننده خشکی از دریا) است.

وی با اظهار اینکه کوههای شمال شهر بندرعباس نزدیکترین گسل به شهر بندرعباس است، عنوان کرد: گسل زاگرس مرتفع در خورگو به گسل جبهه کوهستان می پیوندد و همه این گسلها در سمت شرقی به گسل "زندان میناب پالامی" و مرز زاگرس شرقی متصل می شوند. که این گسلها به همراه شاخه های گسلهای فرعی موجب لرزه خیزی شدید در استان شده است. به گونه ای که استان هرمزگان نسبت به سایر استانهای کشور دارای لرزه خیزی بالاتری است.

به گفته این استاد لرزه نگاری، با وجود این گسلها شاهد بروز زلزله های کوچک فراوان و هم زمین لرزه های بزرگ حتی تا بزرگای هفت در منطقه بوده ایم.

غلام زاده تصریح کرد: در شرق استان هرمزگان گسل "زندان میناب" (شهرستانهای جاسک و بشاگرد) زون فرو رانش مکران است. نوع لرزه خیری منطقه با نواحی غربی و مرکزی استان که در زاگرس واقع است، متفاوت خواهد بود.

استاد دانشگاه هرمزگان خاطرنشان کرد: زلزله بامداد شنبه در زون لرزه خیزی مکران رخ داده است که در مجاورت گسل بشاگرد قرار می گیرد. این گسل در حد جنوبی فرو نشست جازموریان واقع است که همچنین مرز شمالی منطقه فرو رانش مکران را می سازد. بنابراین به نظر می رسد زلزله 6.2 ناشی از فعال شدن گسل بشاگرد است. این فعالیت  به صورت پس لرزه ادامه خواهد داشت.

وی خاطرنشان کرد: زمانیکه یک زلزله بزرگ روی می دهد تا هفته ها و حتی ماهها رویدادهای کوچک لرزه ای پس از آن رخ می دهد که به آن پس لرزه می گویند. بزرگای این پس لرزه ها حتما از زلزله اصلی کوچکتر خواهد بود. انتظار نمی رود بزرگای این پس لرزه ها به حد زلزله 6.2 روز شنبه در بشاگرد برسد.

احتمال وقوع سونامی صفر است

غلام زاده در خصوص شایعات وقوع سونامی اظهارداشت: سونامی در اثر وقوع زلزله های با بزرگای هفت در داخل دریا اتفاق می افتد. این زلزله در فاصله زیاد از دریا و در خشکی رخ داده ضمن اینکه در دریا هم رخ می داد از نظر بزرگای زلزله برای تولید سونامی قدرت نداشت.

این استاد دانشگاه لرزه نگاری در پاسخ به این سئوال که "آیا زمین لرزه بشاگرد در فعال شدن سایر گسلها تاثیرگذار خواهد بود"، بیان داشت: چنین امکانی برای فعالیت یک گسل است ولی در منطقه بشاگرد امکان چکانش گسل های همان منطقه در فاصله نسبتا کم وجود دارد اما برای فاصله های بیش از 100 کیلومتر محتمل نیست.

زلزله های اخیر جنوب کشور ربطی به هم ندارند

وی تصریح کرد: احتمال وقوع زلزله در بندرعباس با توجه به فعالیت گسل بشاگرد محتمل نیست ولی تاثیری هم در شدت و عدم وقوع زمین لرزه در بندرعباس ندارد زیرا بندرعباس خود به لحاظ زمین شناسی بر روی گسل واقع شده و احتمال زمین لرزه به طور معمول و بر اثر فعالیت طبیعی زمین وجود دارد.

استاد دانشگاه هرمزگان در مورد ارتباط زمین لرزه های سراوان در سیستان و بلوچستان، کاکی بوشهر و بشاگرد در هرمزگان گفت: این زمین لرزه ها ارتباطی به هم ندارند زیرا گسل های این مناطق کاملا مستقل هستند. درست است که از نظر زمانی به هم نزدیک هستند ولی به دلیل مستقل بودن این گسل ها حرکت آنها نمی تواند بر روی هم تاثیر گذار باشد.حتی اگر زلزله دیگری در منطقه جنوب کشور و اطراف رخ دهد به سایر زمین لرزه ها ربطی ندارد.

وقوع 1200 زلزله با بزرگای بیش از 4 در بندرعباس

وی با اظهار اینکه گسل های استان هرمزگان فعالترین گسل ها در کشور دارد، بیان داشت: در بانک داده های لرزه ای ایران طی 100 سال گذشته حدود شش هزار زلزله با بزرگای بیش از 4 در کشور وجود دارد که از این میان 1200 تای آن معادل 20 درصد زمین لرزه های رخ داده شده در شعاع 200 کیلومتری بندرعباس ره داده است و از این نظر شهر بندرعباس در بین مراکز استانها در جایگاه اول قرار دارد و رکوردار است.

وی با بیان اینکه فقر مردم منطقه بشاگرد و زندگی در کپرها موجب کاهش تلفات جانی شده است، افزود: زلزله موجب مرگ نمی شود. در بشاگرد به دلیل زندگی مردم در کپرها شاهد کمترین آمار تلفات جانی بوده ایم.

غلام زاده تصریح کرد: در سایر زلزله های رخ داده شاهد آن هستیم که بیشتر مرگ و میرها و مجروحین به دلیل ساخت و سازهای غیر استاندارد هستیم.

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

روزنامه اعتماد در یادداشتی به قلم صادق زیباکلام نوشت:

در رابطه با ثبت‌نام معاون اول رییس‌جمهوری جناب آقای رحیمی و همچنین آقای علی‌اكبر جوانفكر مشاور رسانه‌یی رییس‌جمهور و انصراف زودهنگام ایشان چند تحلیل می‌توان ارائه داد كه در ذیل به اختصار به آنها می‌پردازم.
در ابتدا به نظر می‌آید اهمیت این موضوع كمتر از آن است كه اساسا نیازی به تحلیل وجود داشته باشد، زیرا با نگاهی كوتاه به عملكرد دولت در طول سال‌های گذشته و تصمیمات خلق‌الساعه‌یی كه گرفته، متوجه می‌شویم كه این رفتار همانند بسیاری دیگر از رفتارهای آقای احمدی‌نژاد براساس تصمیم‌گیری از قبل و برنامه‌ریزی منسجم صورت نگرفته است. از قهر 11 روزه تا بسیاری تصمیمات دیگر را می‌توان به عنوان مثال در نظر گرفت تا متوجه شویم كه اعمال اینگونه رفتارها از جانب دولت آقای احمدی‌نژاد به هیچ‌وجه امر عجیب و غریبی نیست. به نظر می‌رسد حتی مدل ثبت‌نام آقای رحیمی معاون اول رییس‌جمهور كه به یك نفر - محمدجعفر محمد‌زاده مشاور مطبوعاتی وزیر ارشاد- وكالت داده تا در آخرین لحظات برایش ثبت‌نام كند و بعد در كمتر از چهل و هشت ساعت انصراف خود را اعلام كرده است، نشان‌دهنده همین بی‌برنامگی و خلق‌الساعه بودن تصمیم‌گیری این دولت و اعضای آن است. ‌
ای بسا حتی خود آقای احمدی‌نژاد در جریان ثبت‌نام معاون اولش نبوده كه البته من این احتمال را خیلی ضعیف می‌دانم و بعید به نظر می‌رسد كه آقای رحیمی بدون هماهنگی با رییس خود اقدام به ثبت‌نام كرده باشد. اگر این فرض را بپذیریم كه ثبت‌نام آقایان رحیمی و جوانفكر با هماهنگی آقای احمدی‌نژاد نبوده می‌توان این گمانه را مطرح كرد كه احتمال ایشان بعد از اینكه متوجه ثبت‌نام معاون اول و مشاور رسانه‌یی خود شده‌اند و از هر دوی آنها خواسته‌اند كه از كاندیداتوری‌شان انصراف دهند.
فرض دومی هم كه می‌تواند در اینجا محتمل باشد اینكه آمدن آقای اسفندیار رحیم‌مشایی و ورود نامزد جدی و اصلی جریان دولت در نهایت باعث شده كه آقای احمدی‌نژاد فقط بخواهد با یك نامزد خود وارد عرصه رقابت شود. فرض سومی هم می‌تواند محتمل باشد و به نظر من از دیگر احتمال‌هایی كه تاكنون به آن اشاره كردم مهم‌تر و قوی‌تر است، اینكه اخبار و اطلاعات دریافتی برای آقای احمدی‌نژاد حكایت از این دارد كه آقای رحیم‌مشایی تایید صلاحیت می‌شود و بنابراین كاندیداتوری آقایان رحیمی و جوانفكر دیگر معنا ندارد. بر فرض این احتمال باید گفت كه كاندیداهای درجه دوم و سوم دولت یعنی رحیمی و جوانفكر با دستور آقای احمدی‌نژاد در انتخابات كاندیدا شدند و با دستور ایشان هم انصراف دادند

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

چهارشنبه 11 اردیبهشت 1392 :: نویسنده : شهروند جاسکی
چرا هیچ کس به فکر جاسک نیست؟! چرا هیچ کس به فکر ادارات و دانشگاههای جاسک نیست؟! رئیس دانشگاه آزاد جاسک بعد از تعطیلات نوروزی تا الان برنگشته و سرکارش نیست و همش میگن ماموریته!! سرکار نیست و حقوق های میلیونی میگیره، اضافه کار دوبله و سوبله،چه میدونم حق ماموریت و ...
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :درباره وبلاگ


این وبلاگ برای اطلاع رسانی شهرستان جاسک ساخته شده و وابسته به هیچ حزب و گروهی نمی باشد. امیدوارم با نظرات سازنده خود ما را یاری فرمائید.

مدیر وبلاگ : شهروند جاسکی
مطالب اخیر
نویسندگان
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic